אימון פונקציונלי עם טרמפולינת בליקון

מבצעים אימון כושר גופני מלא על טרמפולינה אישית בליקון

מהו אימון פונקציונלי?

בעבר, שיטת האימון הנפוצה הייתה האימון הקלאסי שהתבסס על מכשירים ומשקולות באימון של סטים וחזרות קבועות. כיום, מדברים רבות על יתרונות האימון הפונקציונלי על פני האימון הקלאסי. אימון זה משלב עקרונות מעולם הפיזיותרפיה והשקום, הפילאטיס, היוגה וגם האימון הקלאסי. האימון הפונקציונלי יכול לכלול שימוש באביזרים (אך לא חייב), יכול להתקיים בחדר הכושר (אבל לא רק), והוא מבוסס על השאלה: במה יתרום לי האימון בחיי היום יום?

יתרונות האימון הפונקציונלי

האימון הפונקציונלי כולל עבודה על יציבה, שיפור טווח תנועה, שווי משקל וקואורדינציה. יתרונות האימון הפונקציונלי: האימון מתאים לכל אדם, בכל גיל ובכל רמת כושר, משלב עבודה על מספר קבוצות שרירים ומגוון, והוא מזכיר במקצת את ה"תחנות" בשיעורי הספורט בביה"ס היסודי.

אימון פונקציונלי על גבי טרמפולינת בליקון

באמצעות הבליקון ניתן לבצע אימוני כושר מגוונים, וגם לשמור על הבריאות והכי חשוב…ליהנות.
לאימון באמצעות טרמפולינת בליקון תועלות רבות:
• הוא מאפשר להתאמן בתוך הבית בזמנים הנוחים לכם ואינו מותנה בתנאי מזג האוויר.
• ניתן לבצע על גבי הטרמפולינה תרגילים רבים – מגוון שימושים למכשיר אחד
• אימון על גבי טרמפולינת בליקון מתאים לכולם – ניתן להתאים את אינטנסיביות ומשך האימון לרמת הכושר הגופני שלכם ולמצבכם הבריאותי.

מגוון אימוני כושר על גבי טרמפולינת בליקון

באמצעות טרמפולינת בליקון תוכלו לבצע אימון פונקציונלי מלא:

אימון אירובי ושיפור סבולת לב ריאה

השתמשו בטרמפולינת בליקון לביצוע תרגילים להעלאת דופק ושריפת קלוריות, למשל: ריצה במקום, קפיצות, דילוגים והנפות רגליים. אימון אירובי על משטח הבלימה של הטרמפולינה, בדומה למשטחים דינמיים, הינו בטיחותי ובטוח יותר, ומקטין את הסיכוי לנקעים או שברים. לשיפור סיבולת לב ריאה מומלץ לבצע לפחות 3 אימונים בשבוע, להתחיל באימונים קצרים של כ 10-15 דקות ולהעלות בהדרגה את משך האימון.

אימון לחיזוק ועבודת התנגדות

פעילות גופנית כנגד התנגדות או אימון כוח היא דרך מצוינת לחיזוק השרירים, הגידים והעצמות במטרה שהגוף יוכל לעמוד בעומסים ולחצים גבוהים. אימון זה משפר את חילוף החומרים ותורם למניעת השמנת יתר. אימון כוח ניתן לבצע באמצעות אביזרים או בלעדיהם. מומלץ לשלב לפחות 2 אימוני חיזוק והתנגדות בשבוע. באמצעות טרמפולינת הבליקון ניתן לבצע תרגילי חיזוק בשכיבה כאשר משטח הטרמפולינה משמש כתחליף למזרן. הוא נוח, גמיש, מתוח ובריא לגב. כמו כן ניתן לבצע תרגילי חיזוק בהגבהה הכוללים עבודה בזוויות ובטווחי תנועה שונים מהקו המאוזן של הרצפה, בדומה לעבודה על ספסל. דוגמאות לתרגילים לחיזוק ועבודת התנגדות: שכיבות שמיכה המשלבות עבודה של קבוצות שרירים רבות: חזה, כתפיים, יד אחורית, שרירי בטן ופושטי ירך, שכיבות סמיכה אחוריות, "סקווטים" ועוד.

 

אימון מתיחות

תרגילים לשחרור הגוף והארכת השרירים. אימון מתיחות על גבי טרמפולינת בליקון מאפשר, בזכות מבנה הטרמפולינה, להגיע לזוויות מתיחה גדולות ועמוקות יותר
אימון תרגילי פילאטיס – טרמפולינת בליקון יכולה לשמש גם כמזרן/משטח לתרגילי פילאטיס. תרגילי פילאטיס משלבים חוזק שרירים עם גמישות, קואורדינציה וכושר גופני ותועלתם לגוף עצומה (כך יעידו המכורים!): למשל: שחרור מפרקים דחוסים, הגברת זרימת הדם והחמצן בגוף, הגדלת טווח תנועה ושיפור היציבה. באמצעות טרמפולינה אישית בליקון ניתן לבצע תרגילי פילאטיס מזרון שונים, כאשר משטח הטרמפולינה מחליף את המזרון. למשל: פשיטת גב וחיזוק כתפיים, מתיחת שריר ההמסטרונג כנגד קיר, תרגילי plank, מתיחה קדמית וצידית של עמוד השדרה ותרגילי "חתירה" .

 שילוב אביזרים באימון על גבי טרמפולינת בליקון

למקסום האימון בטרמפולינת בליקון ניתן לשלב במסגרת האימון אביזרים שונים כגון: כדור לחיץ, T Bar המתחבר לטרמפולינה, גומיות ומשקולות. שילוב אביזרים מתאים בעיקר לאימון אירובי ושיפור סבולת לב ריאה ואימון לחיזוק ועבודת התנגדות וחיטוב.

לסיכום, טרמפולינה אישית בליקון היא מכשיר מצוין ואיכותי באמצעותו ניתן לבצע מגוון רחב של אימונים גופניים. ואפשר גם פשוט…לקפוץ עליו. ישנם מחקרים הטוענים כי באופן כללי, הקפיצה על טרמפולינה יעילה יותר מריצה, ובמקרים פרטניים (למשל, לסובלות מבעיות ברצפת האגן או בריחת סידן) הוכחה הקפיצה על טרמפולינת בליקון כחיונית במיוחד.