משפרים סיבולת לב ריאה עם טרמפולינה אישית

שימו את הלב שלכם בבליקון

כולנו מחפשים פעילות סיבולת לב ריאה שתהיה גם דינמית, גם כיפית, גם נוחה וגם אפקטיבית.
קפיצה על טרמפולינה עושה את כל זה ויותר – היא גורמת ללב ולמערכת המחזורית לעבוד במאמץ אירובי מירבי בזמן קצר, משפרת את זרימת הדם וגורמת לכם ליהנות מכל רגע.
הרצועות האלסטיות של הבליקון מספקות את רמת המתח המדויקת הנדרשת לפעולת הלב והשרירים מבלי לאמץ את המפרקים, ומכיוון שמגוון האימונים האפשריים בטרמפולינת בליקון גדול כל כך, לעולם לא תשתעממו.

 

ממצאים מדעיים מוכיחים: קפיצה על טרמפולינה טובה יותר מריצה

הוכח שקפיצה על הטרמפולינה היא אימון טוב יותר מריצה. נתון שהפתיע גם את מדעני נאס"א N.A.S.A.
מחקרים שנערכו לאחרונה הוכיחו שקפיצה במיני טרמפולינה טובה בהרבה מריצה לשיפור קצב עבודת הלב, סיבולת לב ריאה ופעולת השרירים, ובנוסף היא גם שורפת שומנים 50% מהר יותר.
למרות זאת, הקפיצה על טרמפולינה אישית  פחות מעייפת ולכן ניתן לקפוץ למשך זמן ארוך יותר, מכיוון שלא מדובר באימון מאומץ, לא מופעל לחץ על הברכיים, המפרקים והסחוס.

 

מה זה אימון cardio?

אימון אירובי (המכונה גם cardio) הוא אימון פיזי באינטנסיביות נמוכה יחסית, בו החמצן משמש לייצור האנרגיה הדרושה לאימון באמצעות חילוף חומרים אירובי. כאשר האימון בדרגת קושי קלה-בינונית, ניתן להאריכו.
אינטנסיביות האימון האירובי צריכה להיות 60%-85% מקצב הלב המירבי.

צפו כיצד מסבירה מומחית הכושר אשלי בורדן על היתרונות שבאימון על טרמפולינה אישית בליקון

הבחירה של האלופים

עד כמה ניתן להרחיק לכת באימון על טרמפולינת בליקון? התשובה היא: רחוק מאד.

מאמנו של המתאגרף המקצועי הבריטי דארן ברקר שהפך לאלוף העולם במשקל בינוני של ה  International Boxing Federation  מספר בסרטון על שיטות האימון המהפכניות בהן השתמש על מנת להוביל את דארן למעמד בו הוא נמצא היום כאלוף באחד מענפי הספורט הקשוחים ביותר  – המותח את גבולות החוזק, מהירות, קלות רגליים וכוח הסבל. 
אחרי הצפייה בסרטון תבינו איך לא ניתן להתעלם מהצד הרציני של הקפיצה המהנה על טרמפולינת בליקון.

 

קל ושפוי – מגיעים רחוק מבלי להגזים

אנחנו בבליקון שמחים לשמוע שספורטאים מקצועיים מתלהבים מטרמפולינת בליקון. 

אבל כשאנחנו רואים אנשים "רגילים" בכל הגילאים מתלהבים ממנה – זה מרגש אותנו אפילו  יותר!

כל אדם, גם מי שלא מתאמן כרגע למדליית זהב, יכול בקלות ליהנות מאימון מתון וכיפי על הבליקון. מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת Duke מלמד שאימון באינטנסיביות נמוכה הוא המתכון הטוב ביותר להיכנס לכושר, להוריד את לחץ הדם ואת רמות הסוכר, לשרוף שומן עודף ולשמור על רמות הכולסטרול.

המשמעות היא שאתם לא צריכים לדחוף את עצמכם לקצה גבול היכולת כדי להיות בבריאות טובה וכושר טוב, וגם לא למדוד דופק תוך כדי, כדי לדעת אם לא הגזמתם באימון. אם אתם מצליחים לנהל שיחה תוך כדי הקפיצה על הטרמפולינה, זה המדד שאתם בסדר גמור.

ממצאים אלו תואמים גם את אלו של ארגון הבריאות האמריקאי והבריטי שממליצים על 150 דקות אימון אירובי מתון, בחלוקה לאימונים קצרים לאורך השבוע בני 10 דקות ומעלה.

בדיוק כמו שאנחנו בבליקון מאמינים – אימון גופני צריך להיות החלק השמח של היום.