כיצד אימון על טרמפולינה אישית תורם לחיזוק הגוף

בואו לחזק את הגוף עם טרמפולינה אישית.


המשטח האלסטי והייחודי של טרמפולינת בליקון ממקסם את השפעה כוח הכבידה ומחזק את הגוף זאת מכיוון שבכל קפיצה על הבליקון, עוברים מתחושת היעדר משקל ועד חוויה של כוח G משולש (כוח הכבידהX3).


במהלך פעילות קפיצה על הטרמפולינה השרירים מתכווצים ומתרפים לסירוגין וכך מתחזקים בטבעיות ובאפקטיביות. מכיוון שבמהלך קפיצה בטרמפולינה כל 638 השרירים נמצאים בפעולה, כל הגוף זוכה לבריאות והתחדשות.


המשטח הארוג ורצועות הבנג'י המחברות את משטח הקפיצה למסגרת הטרמפולינה עוצבו על מנת לספק התנגדות נמוכה ואחידה. לכן, במהלך האימון בטרמפולינה בליקון, יופעל פחות מתח על המפרקים מאשר בכל טרמפולינה אישית אחרת.

 

את ההבדל תוכלו לראות. את התוצאות  – להרגיש.

 

כוח סופי - אימון טרמפולינה

חשיבות שרירי הליבה

רבות מדובר על חשיבות שרירי הליבה (Core Muscles). כאשר הם עובדים יחד: שרירי הTorso- (בית החזה), אגן הירכיים, מותניים וגב  – אלו מהווים מקור כוח לכל הגוף, מייצבים אותנו ומעבירים כוח לכל הגפיים.


לכן, שרירי ליבה חזקים הכרחיים לספורטאים מקצועיים, רקדנים, אמנים ואחרים שהקריירה שלהם מושתתת על כוח פיזי.
עם זאת, גם מי שלא משחק בגביע המדינה או רוקד בבלט משתמש בשרירים אלו כל יום וזקוק לשרירי ליבה חזקים. אם שרירי הליבה חלשים, גם פעולות שגרתיות יכולות להיות קשות ומעייפות.


היציבה שלנו גם עלולה לסבול משרירי ליבה חלשים , מצב זה הופך אותנו לפגיעים יותר ומגביר את הנטייה לכאבי גב תחתון ולפציעות. טרמפולינת בליקון אידאלית לאימון שרירי ליבה. במהלך הקפיצה על המשטח, הגוף אוטומטית מערב את שרירי החזה, גב, צד ואגן על מנת לשמור את מרכז כוח הכבידה. התוצאה היא שרירי ליבה חזקים יותר, תוך כדי אימון אירובי טוב יותר (סבולת לב-ריאה), הגדלת רמות האנרגיה והתחזקות.

טרמפולינת בליקון – הקפיצו את המטאבוליזם שלכם


האם שריפת קלוריות במהלך שינה, אכילה או התכתבות בוואטצאפ נשמעת כמו חלום בהקיץ?  לא אם אתם מתאמנים על טרמפולינת בליקון.


אימון בטרמפולינה אישית בליקון נמשך 10-40 דקות, אך ההשפעה על קצב חילוף החומרים נמשכת עד 24 שעות מתחילת האימון . במהלך זמן זה, הגוף ממשיך את הפירוק המואץ של הסוכרים והשומנים, עיבוד החמצן ובניית השרירים – ללא קשר לפעילות שלכם.


לכן מומלץ להשתמש בבליקון כל יום, אפילו לאימונים קצרים, וליהנות מחילוף חומרים טוב יותר. נסו "להשחיל" קפיצות קצרות על טרמפולינת בליקון בין פגישות או במהלך הצפייה בטלוויזיה ותעשו לגוף שלכם טוב.
אם אתם שוקלים 75 קילו ומתאמנים במשך 30 דקות, תשרפו  175 קלוריות, ואם תבצעו את אותו אימון על גבי טרמפולינת בליקון, תשרפו 205 קלוריות ותיהנו הרבה יותר.


מחקר שנערך לאחרונה הראה שקפיצה על הטרמפולינה שורפת את השומנים בקצב מהיר יותר –  50% יותר מהר מאשר בריצה. מעבר להמסת השומן, מדובר באימון מלא שמחזק את הלב והריאות ואת המערכת החיסונית וגם מעצב את השרירים – הכל בעת ובעונה אחת. 


אימון קפיצה מופחת מאמץ


לאימון קפיצה, פליומטריקס (Plyometric), יכולה להיות השפעה גדולה על היכולות האתלטיות. הסוג הנפוץ ביותר של אימון קפיצה הוא קפיצה על פלטפורמה המאלצת את השרירים להתכווץ ולהתרחב במהירות, להיות חזקים יותר ולהגיב מהר יותר. 
ספורטאים אולימפיים היו הראשונים שניצלו את היתרונות שמציע אימון זה ובעקבותיהם הלכו גם רבים אחרים. 
הוועידה האמריקאית לכושר והארגון הבריטי המקביל ממליצים על אימון פליומטרי כמועיל לפציעות, בייחוד בעת חזרה לעבודה המצריכה יכולות פיזיות.


בעוד הכוחות המשתחררים באימון אינטנסיבי משפרים את החוזק, הקואורדינציה וזמני התגובה, הם יכולים גם להקשות על הגוף. הודות לעיצוב הבליקון, המפחית מתח ועומס על המפרקים והרצועות בעת קפיצה, ניתן ליהנות  מכל יתרונות האימון הפליומטרי, ללא סכנת פציעה.

 אימון אקסצנטרי – הדברים החיוביים באימון שלילי

מי לא רוצה ליהנות מכל העולמות? למשל מאימון אקסצנטרי (שמשמעותו: כיווץ תוך כדי הארכת שריר) ומאימון קונצנטרי (שמשמעותו: כיווץ תוך כדי קיצור שריר) בו זמנית.

באימון על גבי טרמפולינת בליקון תקבלו את 2 סוגי כיווצי השריר.

אימון אקסצנטרי – כל שרציתם לדעת.

התכווצות שרירים אקצנטרית מתרחשת כאשר מאריכים את השרירים תוך כדי התנגדות. כמו פשיטת מרפקים בעמידה בתוספת משקולות (בלימת ירידת היד).
התכווצות שרירים קונצנטרית מתרחשת בהרמת המשקולת, כאשר השרירים מתכווצים תוך קיצור השריר והקטנת הזווית במפרק.
אימון זה מצריך פחות אנרגיה מאימון קונצנטרי ולכן במהלכו ניתן להרים 40% יותר משקל.

חשוב לדעת: באימון אקצנטרי ההרס השרירי גדול יותר ולכן גם ההתאוששות ממנו יכולה להמשך זמן ארוך יותר מאימונים אחרים.
האימון על גבי טרמפולינת בליקון מפחית את הסיכויים לפציעה וגם מסייע להחלמה מפציעות קיימות.